Profilaktyka

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest niezbędna do utrzymania zębów w zdrowiu. Aby pomóc pacjentom ją zachować, w naszym gabinecie przeprowadzamy instruktaże higieny jamy ustnej zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, także tych w trakcie leczenia ortodontycznego czy po wykonaniu prac protetycznych i implantoprotetycznych.


Kompleksowy zabieg higienizacyjny składa się z czterech etapów: wybarwienie płytki nazębnej, piaskowanie, scaling i fluoryzacja.

Wybarwienie płytki nazębnej jest pomocne w jej zlokalizowaniu i pokazaniu pacjentowi, gdzie i jak powinien poprawić czyszczenie zębów. Piaskowanie i scaling usuwają złogi nazębne, których pacjenci już nie są w stanie usunąć samodzielnie przy użyciu szczoteczki do zębów. Fluoryzacja stosowana jest w celu zabezpieczenia zębów przed próchnicą.

W trakcie wizyty dobierane są także odpowiednie narzędzia ułatwiające codzienne zabiegi higienizacyjne (szczoteczki międzyzębowe, nici dentystyczne czy irygatory) oraz prezentowana jest prawidłowa technika ich stosowania. Należy pamiętać o tym, że po higienizacji przeprowadzonej w gabinecie należy przez jeden dzień stosować białą dietę (bez pokarmów barwiących) oraz przez godzinę po zabiegu nie można niczego jeść i pić.